OverNewsletter #06 - Lubisz czytać?

Newsletter | 2019-08-03

Co nowego u mnie?

[nowy film] Pętle asynchroniczne z async/await

Bardzo szybkie wyjaśnienie JAK należy iterować po elementach asynchronicznych. Patrząc na feedback, film ma małe braki ale wypadł całkiem nieźle. Będzie tego więcej!


[o mnie] Wkrótce pierwszy vlog!

Co prawda gościnny ale od czegoś trzeba zacząć 😅 Sam vlog będę nagrywał z Michałem Kowalczykiem z Excel_lent Work, którego być może kojarzysz jako "ten gość od Excela". "To mały krok dla człowieka, wielki skok dla overmenta" 🙃.

Jeżeli wszystko będzie ok, nagranie podrzucę Ci za tydzień. Trzymaj kciuki!

Co warto wiedzieć?

[polecam] Start With Why - Simon Sinek

O tej książce wspominałem już nie raz przy wielu okazjach. I będę to robił przy każdej kolejnej.

W teorii: Każdy wie co robi. Niektórzy wiedzą jak to robią. Tylko nieliczni wiedzą dlaczego.

W praktyce: Odpowiedź na to pytanie wymaga dojścia do źródła nas samych. Uważam że to podróż w którą powinien udać się każdy. Jakie jest moje dlaczego?

Chcę pomagać innym w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału.

[polecam] Extreme Ownership - Jocko Willink & Leif Babin

Ważne: tej książki warto posłuchać w oryginale. Emocje w głosie autorów są niezwykłe. Extreme Ownership często wskazywana jest jako tytuł dla liderów. Całkowicie się z tym nie zgadzam. To książka o absolutnej odpowiedzialności za życie nasze i osób które nas otaczają.

Dla mnie odpowiedzialność to podstawa wytrwałości (biorąc odpowiedzialność za realizację celu, zrealizujesz go pomimo przeciwności). Odpowiedzialność to też podstawa zaufania, które jest fundamentem relacji.

Druga część tej książki: Dichotomy of Leadership to również tytuł, który bardzo cenię i zdecydowanie warto go przesłuchać.

[polecam] Way of the Peaceful Warrior - Dan Millman

To mój absolutny numer jeden. Książka do której wracam i którą za każdym razem odkrywam na nowo. Gdy ją przeczytasz, zobaczysz jak często ją cytuję i jak wiele się z niej nauczyłem.

Kilka cytatów: "It doesn’t matter what you do, only how well you do it." "Never struggle with anyone or anything. When you’re pushed, pull; when you’re pulled, push." "Your business is not to ‘get somewhere’ — it is to be here." "secret’s value is not in what you know, but in what you do."

Nie mam nic więcej do dodania. Jeżeli powyższe cytaty do Ciebie choć trochę przemawiają, będziesz zachwycony 🙂